16 Ağustos 2014 Cumartesi

The Book Sacrifice Tag - Bir Acayip Mim :)

Herkese merhabaaa :)

Mimlendimm !

Sevgili  Taktakıştır giy yakıştır blogunun sahibi Busecim beni mimlemiş :)
Kendisine teşekkür ediyorum. Mime geçiyorum ;

Senaryo 1:  Kitapçıda kitap seçtiğinizi düşünün,bir anda bir zombi saldırısıyla karşılaşıyorsunuz ! Etrafınız ordan oraya koşuşan insanlarla dolu,karşılık verebileceğiniz bir silahınız ya da sığınabileceğiniz bir yer yok.Tam o sırada kitapçının sahibi bir duyuruda bulunuyor. Bu zombilerin tek zayıf noktası herkesin bayıldığı ama sizin nefret ettiğiniz bir kitap. O yüzden size bunu yaşatan bir kitabı seçmeniz gerek !

Düşünüyorumm. Zor bir soru aslında ama benim sevemediğim kitaplardan biri İskender Pala nın Şah Sultan kitabı. Üniversite 1. sınıfta hocamız okumamız için zorunlu kılmıştı bu kitabı.  Okumaya mecbur edildiğimdenmidir nedir bilmiyorum zar zor okudum. Ama çoğu kitapsever arkadaşım kitabı beğenmiş. Ben tereddütsüz bunu seçerdim :)

Senaryo 2: Bir kuaföre gittiniz ve saçınızı yaptırdınız. Blendax reklamındaki abladan bile güzel, hacimli saçlarınız var. Derken deli gibi bir yağmur bastırıyor, şiddetleniyor, şiddetleniyor ! Kendinizi korumak için hangi ''devam kitabını'' feda ederdiniz ?

Sanırım hiç birini... ıslanmaya devam :))

Senaryo 3: Edebiyat dersinde hocanız klasiklerin ne kadar önemli olduğundan,dünyayı nasıl değiştirdiğinden bahsediyor. Ama siz bu konuşmaya katlanamıyorsunuz ve hayatınızda okuduğunuz en tiksinç klasiği hocanızın kafasına fırlatıp, gururla bunun nedenlerini açıklıyorsunuz.

Honore De Balzac Vadideki zambak kesinlikle. Yarım bıraktıklarım arasında :/
Yarıda bırakmak gibi bir huyum var maleseff !

Senaryo 4 : Küresel ısınmanın dünyanın anasını ağlattığı bir dünya düşünün.İnanılmaz sıcak ya da inanılmaz soğuk hava koşullarıyla yaşıyorsunuz. Eskimo ceketinizi giyip ısınmak için gayret ediyorsunuz. Isınmak için hangi kitabınızı yakardınız ?

Kitap yakmak mı ?
Hiç birine kıyamamki. emek sonuçta. 

Ama illa bi cevap verecek olursam Moliere den Cimri kitabını derim.

Umarım keyifle okursunuz, tekrar tekrar teşekkürler Busecim.
Bende  Sevgili Blogdaşım Yaseminin Kozmetiğini mimliyorum !


                                                                ** Sevgiler **

2 yorum:

  1. cevaplara bayıldımm sonuncuya bende katılıyorum sana kitap yazarken de bir emek verildiği için yakılmasını doğru bulmadım :) teşekkür ederim cevapladığın için

    YanıtlaSil